Створення гурту прославлення

(частина перша)

Музичне служіння як частина спільного поклоніння церкви

Але наступає година, і тепер вона є, коли богомільці правдиві вклонятися будуть Отцеві в дусі та в правді, бо Отець Собі прагне таких богомільців.

Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись.

– Івана 4:23-24

Я пам’ятаю коли мій пастор/брат/барабанщик Джордж Маркі ділився цим місцем з Писання на семінарі про поклоніння. Він казав, що це основа для поклоніння. Це, звичайно, дуже проста істина, але на той момент Дух Святий торкнувся мене і показав, що маю звернути на це увагу, що мушу переглянути свої пріоритети стосовно музичного поклоніння.

Поділюся деякими думками щодо того, як лідеру музичного служіння збирати навколо себе гурт.

Музичне служіння є частиною спільного поклоніння

Насамперед важливо розуміти, що поклоніння – це не просто музичне служіння. Вивчення Слова, спільна молитва, служіння в практчних аспектах – розставляння стільців, миття підлог, туалетів, зустрічати людей – це все поклоніння. І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві. Я сам спочатку починав служити в церкві не в музичному служінні. Була потреба в тому, щоб хтось приходив раніше, щоб розставляти стільці. Я це виконував із великим задоволенням, розуміючи, що це послужить людям. Потім роздавав бюлетні при вході. Я усвідомлюю, що то було не менш важливе вираження поклоніння в Дусі та правді, ніж те, що стояв потім на сцені і вів людей в піснях. Як лідер музичного служіння, я шукаю саме таких людей для гурту – які мають серце поклонятися Богові в усьому і бажання служити Йому та людям у будь якій сфері. Це допомагає розрізняти між музикантами, які хочуть себе реалізувати на сцені, і тими, хто роблять це з любов’ю до людей.

Ідеальний склад

Не завжди наявні всі інструменти, які хотілося б, не завжди є багато вокалів. Це особливо стосується маленьких спільнот. Це чудова нагода не покладатись на певну формулу, музичний склад. Використовуйте, що маєте, і робіть це від усього серця. Я вів музичне служіння у великій церкві, де було багато всього на сцені, а зараз веду там, де іноді я один з гітарою. В усьому Бог прославляється. Не можу сказати, де було краще, там чи там. Пам’ятайте: “У дусі та в правді”. Як цей принцип допомагає у формуванні гурту? Я не дивлюсь на ситуацію так, ніби мусить бути бас гітара, чи обов’язково треба вести на акустичній гітарі. Я дивлюсь на те, що Бог дав, і використовую, розвиваю, не занедбуючи духовні аспекти.

Служіння людям, а не використання людей для служіння

Цей принцип щільно пов’язаний з попереднім. Люди не є засобом досягнення мети в служінні. Служіння людям і є метою. Це включає членів гурту прославлення. І це, до речі, стосується всіх служінь у церкві. Трагедія, коли пастори, лідери починають бачити тільки те, як вони можуть використати людей у різних сферах. Церква – це не бізнес, не організація. Церква – це організм. Тому я хочу будувати стосунки з тими, кого запрошую грати. Легко переживати більше за те, чи зможе та чи інша людина прийти на репетицію, ніж за те, чи все у неї гаразд у житті.

Ось пара практичних порад:

  • Моліться. Ісус всю ніч молився перед тим, як вибрати дванадцять апостолів. Навіть якщо ви вважаєте, що маєте впевненість в тому, що ця людина має бути задіяна. Принесіть це перед Господом. Він бачить серце (1 Самуїлова 16:7), ми бачимо тільки зовнішність.
  • Ставте за мету дізнатись більше про потенційних служителів до того, як запрошувати їх на сцену. Можна створити окрему репетицію, яка не пов’язана з підготовкою до служіння. Тут можна пограти, поспілкуватись, помолитись.
  • Не поспішайте вводити людей до складу гурту. Легко сказати “так” комусь, а потім, якщо усвідомите, що це була помилка, на багато вже тяжче сказати “ні”.
  • Будьте готові віддавати час та енергію на розвиток музикантів. Особливо в маленьких церквах – ті, хто мають бажання та потенціал, не готові одразу грати чи співати. Їм потрібна допомога у зростанні.
  • Проводьте час у Слові разом, у молитві. Майк Пейн (Пастор Поклоніння в ЦГ Будапешт) завжди наголошує, що лідер поклоніння виступає пастором, – він дбає більше про духовний стан членів гурту, ніж про технічні аспекти музики).

Джонатан Маркі є пастором та лідером прославлення Церкви Голгофи в Тернополі. Якщо ви хочете більше інформації стосовно прославлення Церкви Голгови, ви можете відвідати www.golgofaworship.com, сайт прославлення Церкви Голгофи в Україні.

Тел: +38 098 549 27 42 (Kyivstar), +38 093 258 58 49 (Life)
Адреса: вул. Героїв УПА, 77

FB | VK | Twitter | YouTube | G+
© New Horizons L’viv, all rights reserved unless otherwise specified.

Можеш поділитися!

Поділись цією сторінкою зі своїми друзями!