Як знати, що відео-служіння варте тих зусиль, щоб почати його в моїй церкві?

Це дуже обширна тема і взагалі відео-служіння можна поділити на кілька сфер, наприклад запис коротких звітних роликів, запис музичних кліпів або просто проповідей. Сьогодні ми поговоримо саме про проповіді, бо я вважаю це базою відео-служіння і також тут найлегше всього почати і набути майстерності.

Це нормально, коли ваша церква займається тільки створенням соціальних роликів або прославлення та звичайного відео з життя церкви. Але після того, як людина в Інтернеті подивиться ваш соціальний ролик і покається або просто захоче прийти в церкву, дізнатися більше про Бога, в Якого ви віруєте, то вона захоче подивитися фото з вашої церкви, відео. Через відео- та фото-служіння їй буде легше прийти до вас, бо вона вже буде знати, чого очікувати. 🙂 Звісно, це не для всіх, але для деяких це дійсно дуже допомагає. Давайте зупинимось саме на зйомці відео проповіді, а якщо це буде актуально, то я напишу про те, як можна більш ефективно служити і через інші відео.

Перш ніж почати читати цю статтю, треба відповісти собі на такі легкі питання:

  • Яка кількість людей в церкві?
  • Чи у вас є сторінка на ФБ або ВК?
  • Чи ви викладаєте фото та аудіо служінь з вашої церкви?
  • Яка кількість людей їх слухає або дивиться?

Яка кількість людей в церкві? Чи це важливо і на скільки? Я думаю, що потрібно починати це служіння, якщо у вас в церкві вже є хоча б 20 відвідувачів. Чому? Бо якщо в вашу церкву приходить лише 5-7 людей, ті зусилля, які ви будете затрачати на обробку відео, просто не будуть того варті і я вважаю, що було б вам набагато краще просто піднімати інші служіння в вашій церкві, наприклад дитяче (якщо у вас в церкві є діти) або вуличні євангелізації та прославлення. Уявімо, що для цих служінь у вас вже є служителі (достатньо їх навряд чи колись буде, тому не падайте у цю крайність) і ви вже переходите в медіа служіння (*ми не обговорюємо випадок, якщо ви самі хочете займитися виключно медіа служінням).

social-media-763731_1280Я вважаю, що у вас вже мали б бути сторінки в ФБ та ВК, може навіть Твіттер або Інстаграм. Це потрібно, щоб у вас вже була потенційна аудиторія, яка і буде дивитися ваші відео.

Перед тим, як переходити на такий “хардкор” як відео, потрібно вже мати у себе на сторінках або навіть на сайті (статтю “Чи вебсайт церкви справді вартий зусиль?” читайте тут) фото та аудіо зібрань. І мати якесь бачення, скільки людей вже це все слухає і дивляться фото. Якщо це всього 5 чоловік, то думаю, що потрібно було б трохи підрости і проаналізувати, чому люди не слухають аудіо, може насправді немає кому, а може люди просто не можуть його знайти або навіть не знають, що воно у вас існує.

Коли у вас буде достатня аудиторія (хоча б 10-20 прослуховувань за неділю), то можна вже починати думати про зйомку відео недільних зібрань.

Але ви завжди маєте розуміти, що служіння дивляться не всі і це не для кожного. Тому якщо у вас в церкві вже 50-100 персон, а відеопереглядів за неділю на відео ледь набирає 10, то на початку це нормально. Бо це завжди духовна боротьба, щоб вкладати свій час у збудування у слові, а не ФБ гортати, але це інша тема. 🙂

Пам’ятайте, на початку у вас мало людей буде дивитися це все і вам потрібен певний час, щоб збудувати свою аудиторію. Це нормально, але також з цим не треба забувати, що вам потрібно вивчати роботу з медіа і уміти зробити так, щоб ваше відео могла знайти зовсім невіруюча людина.

І почати можна не обов’язково з цілих проповідей, а наприклад коли у вас буде якесь особливе служіння як річниця церкви, особливе слово або до вас приїде якийсь пастор з іншого міста або країни і ви захочете це зберегти, щоб інші також могли це прослухати.

Що потрібно щоб почати відео-служіння?

cellphone-1082246_1280Насправді все, що потрібно – це лише пристрій, який буде записувати відео. Це все, що потрібно для початку! Особливо, якщо ви не впевнені, чи варто починати це служіння, не потрібно витрачати величезні кошти на це. Можна використовувати звичайний мобільний телефон, зараз майже будь-який сучасний має змогу писати у форматі HD (720p) чого цілком достатньо для початку. Звісно краще, якщо у вас буде хоча б FullHD (1080p), але це зовсім не обов’язково. Вже потім, коли ваше служіння буде рости і ви будете бачити потребу в кращій камері, то можна дивитися на більш професійну камеру.

microphone-338481_1280Найголовніше – це якісний звук. Для цього можете просто купити диктофон (наприклад – Zoom h1) і записувати вже аудіо з вашої аудіосистеми, яку ви використовуєте у себе в церкві. Також ви можете використовувати звичайний комп’ютер для запису, вам тільки треба програма, якою ви зможете записувати звук.

А взагалі то найбільше потрібне бажання це робити! Бо будуть моменти, коли вам буде здаватися, що це зовсім нікому не потрібно, але ви можете навіть не здогадуватися про величезну роботу, яку Господь може робити через це служіння. І повірте, якщо це від Нього, то Він буде використовувати це служіння дуже сильно! Так що моліться в першу чергу і робіть кроки віри! 🙂

Ілля Лещенко відповідає за відео-служіння Церкви Голгофи Київ. Якщо ви хочете більше інформації стосовно Церкви Голгови, ви можете відвідати www.golgofakiev.com.

Тел: +38 098 549 27 42 (Kyivstar), +38 093 258 58 49 (Life)
Адреса: вул. Героїв УПА, 77

FB | VK | Twitter | YouTube | G+
© New Horizons L’viv, all rights reserved unless otherwise specified.

Можеш поділитися!

Поділись цією сторінкою зі своїми друзями!