Чи вебсайт церкви справді вартий зусиль?

Чи насправді це варто зусиль, часу, ресурсів? Невже так багато церковних вебсайтів є неякісними та приносять більше шкоди, аніж користі, представляючи Євангелію? Як мені взагалі розпочати?

Ось кілька запитань, які можуть виникнути, коли ви молитеся про створення вебсайту церкви…і це хороші запитання. Чи насправді воно вартує зусиль? Я б сказав: «Звичайно, так». Чи є багато церковних вебсайтів, які є такими нудними, нерозробленими та з поганим дизайном, що вони більше приносять шкоди, аніж користі? Така ж відповідь: «Звичайно, так». Як мені взагалі розпочати? Ну, розпочати ви можете, прочитавши принаймні цю статтю. 🙂 Я даватиму вам кілька практичних кроків, як розпочати думати про вебсайт церкви.

Чому моя церква повинна мати вебсайт?

woman-828888_1280Мати церковний вебсайт важливо. Тут в Україні, у більшості молодих людей є смартфони, і вони є в онлайн-режимі, перевіряючи все через пошукові сервіси Yandex або Google. Один зі способів зрозуміти, скільки людей є в онлайні на місці – це через соціальні мережі. У самому Львові на вебсайті VK є зареєстровано 962 000 користувачів, а на Facebook 300 000 із більш, ніж 4 000 000 у цілій країні. Це 4 000 000 людей, яких можна досягати через ваш вебсайт.

Все більше людей здійснюють пошуки, покупки, спілкуються і навіть шукають відповіді на найважливіші питання життя в режимі онлайн. Це факт, який пояснює, чому важливо церквам бути онлайн, проповідуючи Євангеліє. Уявіть, наскільки більше людей можна торкатись, дозволивши їм побачити вас в онлайні!

Та все ж, як можна зрозуміти, що ви готові зробити вебсайт церкви? Скажу за своїм досвідом, вам потрібно три речі: зміст, волонтери та невеличка сума грошей.

Скільки грошей мені потрібно?

Це важливе питання для більшості малих церков – чи достатньо в нас є грошей, щоб добитись в цьому успіху? Залежно від якості сервера, який ви хочете, хостинг є дуже дешевим і, насправді, стає дешевшим. За нашим досвідом, найбільш безпечними, найбільш надійними є європейські чи американські хостингові компанії, що пропонують базовий набір за приблизно $10 в місяць, що буде більш, ніж достатньо, з чого маленька церква могла б розпочати. Переваги цього варіанту у тому, що ваш вебсайт є більш безпечний та надійний, що є дуже важливим. Це також дає вам багато можливостей для вибору між базовими системами веб-сайту. Варіянти включають WordPress (те що мені подобається), Drupal (інший дуже сильний варіант) і Joomla. Недоліками цього варіанту є ціна та те, що більшість вебсайтів вимагають від вас платити наперед, заздалегідь.

(Також недоліком може бути те, що вони не розуміють української чи російської, і вам потрібно буде працювати з ними англійською.)

Якщо у вас немає $10 в місяць на сплати за ваш вебсайт, є дешевші варіанти сервера, включаючи локальні українські хостингові компанії, такі як www.ukraine.com.ua, що пропонують хостингові пакети, які коштуватимуть приблизно 1000 грн. в рік. Все ж я не рекомендую робити це, хіба якщо у вашій команді волонтерів є програміст. Чим дешевшим є сервер, тим менше допомоги вони запропонують щодо того, як встановити та управляти вашим вебсайтом.

Інший варіант – зайти на сайт для створення блогу – www.wordpress.com, який в основному створює для вас вебсайти. Це безкоштовний сайт блогів, але в них «преміум» варіант (починаючи з $18 в рік). Вони дозволяють вам мати власне домен, тобто те, що дозволяє робити приватний хостинг. Основна його перевага полягає в тому, що вам не потрібно ніяких програмістів – в основному вони роблять все за вас. В них навіть є українська версія вебсайту – https://uk.wordpress.com/ (хоча служба підтримки може бути російською). Його недоліком є те, що у вас немає багато можливостей, щоб вибрати вигляд вашого вебсайту, хіба якщо ви купите певні варіанти шаблонів вебсайту.

Маленька примітка щодо основи для створення вебсайту – якщо ви не знайомі з технологією, насправді найкраще вибрати третій варіант, який буде найлегшим з формальної точки зору. З WordPress.com створюються вебсайти, які гарно виглядають, є хорошими для SEO (пошукової оптимізації) та безпечними. Початкова плата в $18 в рік є також дуже хорошою, по мірі того, як створюються сайти, але ціна може підніматись до $100 в рік, залежно від варіантів, які ви купуєте, які все-одно, є відносно дешевими. З ними можна створити дуже якісний вебсайт – одні з їхних клієтів є Time Magazine та CNN.

Скільки волонтерів мені потрібно?

Також вам потрібні волонтери. Залежно від сервера, який ви отримуєте, виду вебсайту, який ви хочете створити, скільки ви самі любите писати, ваша мінімальна команда може коливатись від 3 до 20. Для нашого вебсайту у Львові, у мене є команда приблизно з 20 чоловік, тому що у нас не тільки справа з 2 різними мовами – англійською та українською, але також у нас є сторінки Facebook, Twitter, Google+ та VK.

Все ж, не хвилюйтесь! Якщо у вас простий вебсайт для церкви, у якому ви хочете поміщати щотижневі недільні проповіді, насправді вам необхідно лише 2-3 волонтери, включаючи вас. Справді, у вас достатньо помічників, щоб оновлювати вебсайт і тримати його у хорошому стані.

bar-621033_1280Думаю, якщо ви читаєте це, то ви або пастор нової церкви, який хоче створити вебсайт, або людина, яку пастор попросив це зробити. Це означає, що ви будете тим, хто писатиме більшість тексту для вебсайту. Текст є дуже важливим для вебсайту. Можливо, пізніше я напишу про це іншу статтю. Що я можу сказати зараз, кожен раз, коли ви поміщаєте щось нове на ваш вебсайт, картинку чи проповідь, напишіть до неї невеличкий абзац. Це дуже сильно допоможе вам з SEO (пошуковою оптимізацією) і полегшить людям пошук вашого вебсайту.

Інший волонтер, якого вам потрібно мати, це людина, яка має дизайнерські здібності. У вашій команді має бути той, хто, подивившись на ваш вебсайт, скаже: «Виглядає професійно», або «Виглядає, як старий вебсайт церкви…спробуйте створити новий». Є БАГАТО молодих людей в Україні, в яких є досвід у створенні вебсайтів, і, можливо, у вашій церкві є кілька студентів університету, які можуть з цим допомогти. Нехай вони пояснять вам дизайнерські аспекти сайту. Також справді важливо у цьому процесі бути відкритим до критики. Будьте покірними і вислухайте, тому що вони знають, про що говорять.

Найважливішим є зміст

В англійській мові серед веб-розробників є прислів’я – «Контент – король». Це означає, що інформація, яку ви поміщаєте на ваш вебсайт, є найбільш важливим елементом вашого вебсайту. Якщо у церкві у вас є проповідь про самовбивство та надію, яку Бог дає, щоб це подолати, не забудьте написати опис до цієї проповіді так, щоб люди могли знайти її, коли вони здійснюють пошук у Google! Це повинно виглядати якось так:

Надія посеред думок про самогубство

Чи вам коли-небудь приходило на думку, що взагалі немає ніякої надії? У нас у всіх виникають такі моменти, але є люди, які навіть доходять до такого стану, коли вони відчувають, що необхідно покінчити з життям, вчинити самогубство через біль, провину, сором чи рани.

Що ж на рахунок цього говорить Біблія? Чи є в Бога що запропонувати при такій ситуації? Звичайно, є! Бог любить нас так сильно, і Він знає біль, через який ми проходимо. Він хоче дати нам справжню надію, яка допоможе пройти через найважчі періоди нашого життя.

Будь ласка, послухайте, як пастор _______________ ___________ з церкви _______ говорить про справжню надію, яку дає Ісус Христос, навіть якщо ви відчуваєте, що немає ніякої надії, і приходить спокуса вчинити самогубство.

Зверніть увагу, що опис розпочинається з запитання, проблеми, йде глибше, а потім пропонує вирішення цієї проблеми. Це є хорошою вказівкою, як писати описи проповідей, які можуть привернути увагу і прямо говорити про справжні проблеми, з якими стикається людство.

Слово попереджнння щодо змісту

НІКОЛИ НЕ копіюйте нічого з інших сайтів, і просто не вставляйте у ваш власний. Пошукові вебсайти Google, Bing та Yandex насправді автоматично карають вебсайти, які таке роблять, опускаючи їх на нижче по рейтингу місце. Це означає, що НЕ МОЖНА заходити на картинки Google, копіювати їх і вставляти у ваш вебсайт. Це означає, що НЕ МОЖНА копіювати та вставляти текст з іншого вебсайту у ваш. Це не гарно і ви будете покарані за це. Це лише завдасть шкоди вашій здатності досягати більше людей для Євангелії.

І хоча найкраще, що можна зробити, це взяти власний високоякісний дзеркальний фотоапарат DSLR і робити свої класні фотки, та все-таки є вебсайти, які пропонують неліцензійні картинки для вас, які можна використовувати для початку. Хорошим прикладом є www.pixabay.com, власником якого є Shutterstock. Багато картинок, які ми використовуємо для нашого вебсайту взяті з Pixabay, в той час, як інші зроблені фотографами нашої церкви.

Вам необхідно спланувати ваш зміст. Правду кажучи, єдине, що зараз ми поміщаємо на вебсайт нашої церкви, є проповіді, але це змінюється. Те, що я рекомендую щодо того, що повинно бути на вебсайті церкви, це лише початок. У вас також мають бути сторінки, які чітко вказують, хто ви є (сторінка «Про нас»), має бути інформація про те, яких доктрин ви дотримуєтесь (сторінка «Символ віри»), як добратись до вашої церкви (сторінка «Локація») і як з вами зв’язатись (сторінка «Контакти»). Якщо у вас все це добре налаштовано, то у вас досить добрий початок для вашого вебсайту.

Підсумок

smartphone-569076_1280Сподіваюсь, це допомогло вам. Знаю, для декого це може здатись як забагато інформації на один раз, але для інших може бути недостатньо. Якщо ви у Google шукаєте «Як створити вебсайт?», для початку ви отримаєте багато інформації (та реклам). Все ж, думаю, для абсолютних початківців (або, як ми любимо їх називати, «чайників»), найкращим та найлегшим варіантом буде https://uk.wordpress.com/. Просто не забувайте, що у вас має бути хороший зміст, вірний волонтер чи два, та кілька доларів для сплати хостингу.

Давид Снід служить в церкві “Нові Обрії” та є одним з місіонерів цієї церкви.

Переклад: Марія Лес, Марія Голіна, та Давид Снід

Тел: +38 098 549 27 42 (Kyivstar), +38 093 258 58 49 (Life)
Адреса: вул. Героїв УПА, 77

FB | VK | Twitter | YouTube | G+
© New Horizons L’viv, all rights reserved unless otherwise specified.

Можеш поділитися!

Поділись цією сторінкою зі своїми друзями!