Чому чекати на секс?

Чистота застаріла, утримання неможливе. Чому чекати, коли всі отримують те, що добре вже зараз?

couple-915987_1920Це просто секс — який є предметом майже кожного фільму, прайм-тайм шоу чи навіть реклам в журналах. Що в цьому такого особливого? Для культури, яка насичена сексом, очікування до шлюбу здається застарілим та манірним. Назва цієї гри — задоволення. Але це ще не вся історія.

У додаток до ризику зараження хворобами, що передаються статевим шляхом, СНІДом чи вагітність, секс до шлюбу веде до емоційного стресу, недовіри, жалю та порожнечі. Це тому, що секс об’єднує людей в одне тіло та дух, це не можливо розділити.

Якщо ви плануєте втратити незайманість або переживаєте біль від попереднього досвіду сексуальних стосунків, почитайте про інші погляди на секс.

Copyright © 2009, Focus on the Family. All rights reserved. International copyright secured. Used by permission.

Три брехні про секс до шлюбу

Чи Писання стало застарілим у світлі сьогоднішніх культурних поглядів на секс до шлюбу?

Шана Шуте

Коли Сінді зустріла Роба вона знала, що не залежно від того, що він відвідує церкву, він не поділяв її поглядів на дошлюбний секс. Роб думав, що це нормально — і навіть добре для пар, які зустрічаються — а Сінді вважала, що це не правильно з християнської точки зору.

В той час як їх дружба розвивалась, протилежні погляди Сінді та Роба спричинили гарячі дебати. Це також змусило їх поглянути на свої переконання з іншої сторони. Як результат, Сінді розвинула глибше розуміння істини, а Роб зіткнувся лицем в лице з брехнею в яку завжди вірив.

Якщо ви, як Сінді та Роб, і ви вирішили стояти за (або проти) сексу до шлюбу, але ви не впевнені чому, ось кілька речей, які варто розглянути.

Писання застаріле, чи це правда?

biebel-761019_1280Так само, як і багато неодружених, Роб думав, що Писання є немодним та застарілим щодо сексуальної чистоти. “Ці частини Біблії є не доречними сьогодні”, – одного разу він сказав Сінді. “Врешті- решт, коли Писання було написане, люди в той час одружувались, коли були підлітками, тож їм не доводилось боротись з сексуальними спокусами, як нам сьогодні.”

У відповідь на докази Роба, Сінді знайшла вірші в Писанні про сексуальну чистоту та показала їх йому. Коли Сінді читала 1 Коринтян 6:9, 2 Коринтян 12:21, Галатам 5:19, Євреям 13:4, Повт. Закону 22:13-28, всі що говорять про секс до шлюбу, вона запитала Роба “Чи ці вірші доречні сьогодні?”

“Ні”, – відповів Роб.

“Чи в тебе є пара ножиць?” – запитала Сінді.

“Навіщо?”

“Тому що, я думаю нам потрібно вирізати ці вірші. Врешті-решт, якщо це не правда тому, що люди не можуть контролювати свої бажання, то чому б їх повністю не виключити? Врешті- решт, ми можемо просто вибрати ті частини Писання, в які ми хочемо вірити щодо сексуальної чистоти, правда? Дай мені свої ножиці,” сказала вона.

“Ти збожеволіла,” – відповів Роб.

Збожеволіла чи ні, Сінді відстоювала свою точу зору — в теології Роба, що це не правда, бо люди не можуть контролювати свої бажання, є дірки. Чому? Тому, що якби його переконання були засновані на істині, вони б підходили для будь-яких ситуацій, але так не є.

Наприклад, якщо секс до шлюбу це нормально тому, що люди нібито не можуть контролювати себе, в такому випадку використання порнографії повинно теж бути нормою, правда? Врешті-решт, спокуса дивитись чи приймати участь в порнографії процвітає так, як цього не було в Біблійні часи.

Не дивно, що коли Сінді запитала Роба чи це нормально використовувати порнографію, його теологія змінилась.

“Порнографія це не нормально тому, що це шкодить тим людям, які цим займаються і це не по-християнські.”

Чому Роб має суперечливі погляди на чистоту та біблійні заповіді?

Крім того, якщо вірші в біблії стали неправдою через те, що люди не можуть контролювати свої бажання, в такому випадку нам б довелось вирізати заповіді про крадіжки, брехню, шахрайство та перелюбство.

Звичайно, в теології Роба про дошлюбний секс є дірки, так само, як були б дірки в його Біблії, якби Сінді вирізала ті вірші.

Хіба секс не створює близькість?

couple-437987_1280Впродовж їх дискусії про секс до шлюбу, Роб наполягав на тому, що це добре для пар, які зустрічаються тому, що “це робить їх ближчими.”

Сінді вважає, що це і правда, і не правда. З одного боку, Біблія каже, що через секс “двоє людей стають одним”. Саме тому, це більше, ніж просто фізичний акт, це також духовне поєднання (Марк. 10:6-9).

Крім того, док. Патриція Лав, авторка книжки “Правда про кохання”, пише, що почуття близькості створюється “хімічним коктейлем”, який виробляється в мозку під час сексу і залишається з кожною людиною протягом 24 годин після статевого акту. Можливо цей фізіологічний зв’язок, саме те, що мав на увазі Роб.

З іншого боку, секс не гарантує, що глибока, емоційна близькість, якої прагне кожна людина, буде розвиватись.

Алісія Фрілінг у статті “Навіщо чекати на секс?”, пише:

“Статевий акт є вираженням близькості, а не її значенням. Джерелом справжньої близькості є вербальне та емоційне спілкування.

Справжня близькість будується на прагненні до чесності, любові та свободі. Справжня близькість це, в перше чергу, не просто статевий акт. Більш того, близькість немає майже нічого спільного з нашими статевими органами. Повія може віддати своє тіло, але її стосунки наврядчи можна назвати інтимними.”

Деякі експерти навіть повідомляють, що секс до шлюбу сповільнює цикл емоційного процесу скріплення. Дональд Джой, письменник для “Християнство сьогодні”, розмістив дослідження в якому прийняли участь 100 000 жінок, пов’язане з “раннім досвідом сексуальних стосунків та незадоволення в нинішньому шлюбі рівнем сексуальної близькості та поширенням низької самооцінки.”

Що це означає? Якщо Роб намагався переконати Сінді або іншу дівчину, що секс допоможе їхнім стосункам, їй варто задуматись, перш, ніж погодитись. Хоча секс до шлюбу виробляє короткостроковий хімічний коктейль в мозку, немає жодної гарантії, що він створить довгострокову емоційну близькість чи відносне задоволення.

Хіба секс не допоможе нам визначити сумісність?

hands-437968_1280Роб сказав Сінді, що це було б нерозумно очікувати від нього утримуватись від сексу до шлюбу тому, що ніхто б в світі не купив би машину не випробувавши її; тож він не міг уявити собі вступити в шлюб не зробивши “секс тест-драйву”.

Коли Сінді припустила, що його “тест-драйв” мислення може привести до порівняння сексуальних стосунків з його дружиною з іншими його партнерами, він заперечив. “Ні, я б не став,” – категорично ствердив він.

Однак, його логіка хибна. Ось чому: якби це була правда, що Роб не страждав від порівняння, чому йому необхідно проводити “тест драйв” будь-чого? Врешті-решт, якщо він не буде мати багато партнерів, він автоматично буде вважати, що його дружина найкраща. Наприклад, людина, яка ніколи не бачила і не водила більше одної машини, не знає якими є інші машини; через те він буде задоволений своїм автомобілем. Партнери також можуть почувати себе зрадженими, коли вони думають, що їх чоловік чи дружина можуть порівнювати їх з попередніми партнерами.

Коли Сінді довільно запитала 10 жінок на роботі, чи вони б переживали, якби їхні чоловіки мали багато стосунків до шлюбу і порівнювали їх з попередніми партнерами, 80 % сказали так.

Це створює міцний аргумент утримуватись від сексу до шлюбу, щоб захистити емоційну безпеку, яку ваш чоловік чи дружина потребують відчувати в шлюбі.

Надія та відновлення після сексу до шлюбу

person-371015_1280Можливо ви запитуєте: “Що як я винний в сексуальному гріху, як Роб?”

Першу річ, яку потрібно запам’ятати, не має сексуального гріха, якого не міг би пробачити Бог. На щастя, Він не утримує прощення від тих, хто про це просить. 1 Івана 1:9 обіцяє, що: “Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.”

Примітка: це стосується всіх гріхів і не виключає сексуальних гріхів. Псалом 103:12 також обіцяє, “як далекий від заходу схід, так Він віддалив від нас наші провини!”

У додаток до прощення, Господь хоче, щоб ти прийняв Його благодать, що допоможе тобі рухатися вперед у житті та прийняв з радістю обіцянки, які Він має для тебе. Не зважаючи на твій вибір, Бог прагне привести тебе до виконання.

Copyright © 2008, Shana Schutte. All rights reserved. International copyright secured. Used by permission.

Тел: +38 098 549 27 42 (Kyivstar), +38 093 258 58 49 (Life)
Адреса: вул. Героїв УПА, 77

FB | VK | Twitter | YouTube | G+
© New Horizons L’viv, all rights reserved unless otherwise specified.

Можеш поділитися!

Поділись цією сторінкою зі своїми друзями!